Wordpress Hakkında Sıkça Sorulan 5 Soru

Yazar Destek 26/04/2018 16:13 0 Yorumlar Nedir ?,Güncel,

Bir önceki wordpress serisi olan wordpress nedir yazımızda wordpressin tam olarak ne olduğunu yazmıştık. Yıllardır kullandığımız wordpress altyapısı hakkında bize en çok şu sorular soruldu ;

 

1- Wordpress ile sadece blog sitesi mi kurulur ?

Elbette hayır, wordpress bir içerik yönetim sistemidir. Özellikle 2009 sonrası wordpress temaları ile kurumsal web siteleri, tanıtım ve reklam içerikli siteler, blog siteleri ve her kategoriye ait web siteleri yapılabiliyor. Burada asıl olan wordpress sitenizin tasarımıdır. Uygun tema veya tasarım yapılmadığı sürece web sitenize giren kullanıcıların size satış, form doldurma, üye olma, sipariş oluşturma gibi geri bildirimlerinde kayıplar yaşarsınız. Bizim hazır wordpress siteler gibi profesyonelce wordpress siteler ile bu kayıpları yaşamazsınız.

Kullanıcı deneyimi tecrümizi katarak hazırladığımız wordpress siteleriyle, adwords ve seo çalışmalarında daha fazla verim alırsınız.

 

 

2- Wordpress Seo Uyumlu Mudur  ?

İçerik yönetim sistemleri arasında, arama motorlarında en popüper ve başarılı olan altyapı wordpresstir. Tamamen seo uyumlu olması için kullanıcı tarafından girilen içerikler de optimize edilmelidir. Bu sayede bilinçli bir şekilde hazırlanan, optimize edilen wordpress web sitesi, rakiplerden 2-3 adım önde olmak için yeterli olacaktır.

 

 

3- Wordpress Ücretsiz Midir? 

Evet, wordpress altyapısı ücretsiz, açık kaynak kodlu olarak sunulan bir yazılım altyapısıdır. Bu altyapı üzerine kişiler, firmalar çeşitli tasarımlar entegre edebilir. Herhangi bir web profesyonelinden yardım almadan oluşturacağınız wordpress web sitesi ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılamayacaktır ve yukarıda anlattığımız gibi sitenize giren müşterlerin bir kısmının kaybedilmesine sebep olacaktır. Wordpress ücretsiz olması, size verilen danışmanlık, içerik yönetimi, seo vb. hizmetlerin ücretsiz olacağı anlamına gelmez.  Aksine, özel bir yazılıma ek ücret ödemektense, wordpress eklenti ve temalarına, yada danışmanlara ücret ödemek, sizin için daha kârlı olacaktır.

Üstelik dinamik ve sürekli gelişen altyapısı ile geride kalmak neredeyse imkansız.

 

 

4 - Wordpressi Siteyi Yazılım Bilgim Olmadan Kullanabilir Miyim?

Bu sorunun cevabı aslında kişiye göre değişiklik göstermektedir. Türkçe yönetim paneli olmasına karşın, tema ve eklentilere göre özellikler değiştiği, tamamen dinamik bir yapısı olduğu için kullanıcılar yönetirken zorluk çekebilir. 

Yada profesyonel bir şekilde girilmesi gereken içeriği, amatör şekilde eklemek sitenin tasarımını bozabilir. Bu sebeple içerik hizmetini bizim gibi profesyonellere bırakmanız, müşterilerinizin geri dönüşü ve sitenizin kalitesini daima arttıracaktır.

 

 

5 - Wordpress sitemde online talep, online sipariş, veya hizmet talebi alabilir miyim ?

Tabiki, wordpress web sitelerimizde müşterilerinizin ad soyad, adres, telefon, email gibi bilgilerini alarak, daha sonra onlara dönüş yapmanızı sağlayacak formlar tasarlayabiliriz. Bu bilgileri müşteri girip, gönder butonuna bastığında size otomatik olarak mail gelecek ve daha sonra bu bilgileri kullanarak müşterilerinizle iletişime geçebileceksiniz.

 

Bir Yorum Yaz