Bir Web Sitesinde Neler Olmalı ?

Yazar Destek 12/07/2017 23:27 0 Yorumlar

Yıllardır yapamadığımız şeyi yaptık. Sonunda işimizi büyütmek ve daha fazla kişiye kolayca ulaşabilmek için bir websitesi açtık. Peki bu web sitemizde neler olmalı ? Hangi sayfalar kesinlikle olmalı ?

 

Telefon, Adres ve Eposta Bilgisi

Mesela adres bilgisinin veya telefon bilgisinin olmadığı bir web sitesi düşünelim. (Ulusararası ve bazı özel tarz sitelerin adres bilgisi sitelerinde yayınlanmaz.)  Yerel bir iş yapılıyorsa, örneğin bir elektrikli beyaz eşya tamircisiysek, yerel bir mağazamız varsa websitemizde iletişim bilgilerimiz kesinlikle olmalıdır.

 

 

Adres ve telefon bunlardan en önemlisidir. İstanbul içinde olan müşterileriniz, adres bilginizi öğrenerek sizi yerinizde ziyaret etmek isteyebilir. Yerel çalışan firmalar için bu avantajdır. Uluslararası ve reel olarak bir ürün satmayan bir websitesiyseniz, böyle bir hizmet veriyorsanız adres bilgisi yerine sitenizde müşterilerinizle daha fazla iletişim kurduğunuz telefon ve e-posta hesaplarını ilgili yerlere yazmanız gerekir.

 

Biz  hazır web sitesi ekibi olarak, yıllardır edindiğimiz tecrübeyle kullanıcıların en dikkat ettiği ilgili kısımlara telefon, adres ve e-mail bilgisini yerleştirmeye özen gösteriyoruz. İnsanlar web sitenizin kullanılabilirliği kolay ve anlaşılır olduğu için size telefon, mail veya adres üzerinden direk ulaşabilir.

 

Bilgi Sayfaları (Hakkımızda)

İletişim bilgisinin yanı sıra bir hakkımızda sayfası oluşturarak, kendinizi ve firmanızı tanıtabilir, vizyon, misyon gibi bölümleri bu sayfaya ekleyebilirsiniz. Müşterileriniz  bu sayede hem kim olduğunuzu, tecrübenizi ve ne yapmak istediğinizi öğrenecek, hem de size olan güveni tazelenecektir.

Hizmetlerimiz adı altında bir sayfa oluşturarakta yaptığınız hizmetleri müşterilerinize anlatabilmeniz gerekir. Müşterileriniz daha sizi aramadan, ne iş yaptığınızı web sitenizden öğrenebiliyorsa, amacımıza ulaşmışız demektetir.

 

İletişim Formu

Olmazsa olmazlardan bir tanesi de iletişim formu. İnsanların size direkt olarak yazması, bir şikayet talep veya siparişte bulunması halinde işini çok kolaylaştıracaktır. Mail atmak yerine direk form üzerinden sizinle iletişime geçmesi müşteri açısından çok daha kolay olacaktır. Web sitesinde kullanıcıyı ne kadar az yorarsak, bizim için o kadar iyidir.  

 

Web sitenize bir iletişim formu ekleyerek, talep toplayabilir, sipariş alabilir, şikayet ve geri bildirimleri kolayca alabilirsiniz.

Şimdi size en uygun hazır site şablonunu seçmek için tıklayın. 

https://www.hazirwebsitem.net/hazir-site

Bir Yorum Yaz