Web Sitesi Nedir ?

Yazar Destek 08/04/2017 06:57 1 Yorumlar Nedir ?,

Web sitesi ; kişilerin ve firmaların internette kendilerini tanıtabildikleri, ticari bir amaç güden veya gütmeyen bir araçtır.

 

Firmalar ve kişiler, internet üzerinde kendilerini tanıtabilecekleri, yeni müşterilere ulaşabilmek için işlerini sergileyebilecekleri, müşterilerine sunum yapabilecekleri bir ara arayışındaydı. Gelişen yazılım sektörü sayesinde günümüzdeki  web siteleri ortaya çıkmıştır. Müşteri ihtiyaçları zamanla belirlendikten sonra, hazır web sitesi açmakta bir o kadar kolaylaştı.

 

Yazılım sektörünün zamanla gelişmesiyle, web sitelerinde kullanılan altyapılar da değişmiştir. Öyle ki günümüzde, video içerikli,  fotoğraf içerikli milyonlarca web sitesi bulunmaktadır. Son yıllarda artan akıllı telefonlar sebebiyle, web siteler de artık telefon ve tablet gibi mobil cihazlarla uyumlu hale getirildi.

 

2009'a kadar neredeyse mobil uyumlu kelimesini duymayan bizler için artık web siteleri de mobil uyumlu hale geldi. Mobil uyumlu web sitesi nedir diye sorarsanız, ilgili makelemizde bulabilirsiniz.

 

Site adı anlamına gelen domain nedir sorusunun detaylı cevabını da bu yazımızda yazdık.

1 Yorumlar

Kostas:
15/09/2014 12:10, 12:10:22 PM
Cevapla

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam iaculis egestas laoreet. Etiam faucibus massa sed risus lacinia in vulputate dolor imperdiet. Curabitur pharetra, purus a commodo dignissim, sapien nulla tempus nisi, et varius nulla urna at arcu.

Bir Yorum Yaz