Web sitem neden çok yavaş açılıyor ?

Yazar Destek 18/11/2017 07:56 0 Yorumlar Nedir ?,Mobil,Güncel,

Web siteleri, online sunucularda çalışan sistemler olduğu için zaman zaman yavaş açılma durumu olabiliyor. Web sitelerinin yavaş açılma sebepleri başlıca şunlardır

 

 

Kullanıcı Kaynaklık Yavaşlamalar

“Sitem neden yavaş açılıyor” sorusunu sorduğumuzda ilk kontrol etmemiz gereken yer aslında burası. Web sitemizin kendi içeriği, açılış sayfası resimlerin boyutlarıdır. Bir inşaat firması olduğunuzu düşünün ve profesyonel fotoğraf makinanızla çektiğiniz 6-7 mb resimlerden oluşan bir galeri oluşturduğunuzu düşünün.

 

Şuan günümüzde kullandığımız 8 Megabit internet hatları bile sitenizin yavaş açılmasına çözüm olmuyor. Yüklenen resimlerin boyutları bu kadar büyük olması hem sunucuyu hem de siteye giren ziyaretçiyi teknik olarak zorluyor ve çok daha yavaş açılıyor.

 

İşin bir de mobil tarafı var. Cep telefonlarından  “edge” bağlantı hızından daha da yavaş bir hızla resimlerin yüklendiğini görmek 2017 de tam bir facia gibi gelebilir. Öyleki artık mobil cihazlarda daha hızlı açılan web siteleri tasarlanan bir döneme girmişken, biz web sitemize ne kadar büyük boyutlu resim varsa yüklersek, daima sitemiz yavaş açılacaktır.

 

Sunucu Kaynaklı Yavaşlamalar

Hosting kaynaklı olan yavaşlamalardır. Zaman zaman özellikle sunucuya veya sitenize aşırı derecede ziyretçi trafiği geldiğinde yaşanabilir. Bazen bot dediğimiz gerçek olmayan, veya istemli olarak sizin sitenizi ziyaret etmeyen robot kullanıcılar tarafından da sitenizin performansı düşürülmesi için zorlanabilir.

 

Bu tür saldırı türleri için hosting firmaları gerekli önlemleri almadıysa siteniz yavaş açılabilir, hatta zaman aşımına uğrayıp çeşitli hatalar verebilir.

 

Bir Yorum Yaz