Web Siteleri Neden Mobil Uyumlu Olmalı ?

Yazar Destek 04/06/2017 13:27 0 Yorumlar Mobil,

Yıl itibariyle 2017 yılı içerisindeyiz.  Bundan yaklaşık 6-7 yıl önceye kadar mobil uyumlu web sitesi diye bir kavram yoktu desek yeri.

 

İnternetlerin cep telefonlarında rahatça kullanılması, herkesin akıllı telefon edinmesi gibi belli başlı ana sebepler, mobil uyumlu web sitelerinin de oraya çıkmasını , gelişmesini sağladı. Telefonla internete girmek eskiden lüks olsada, şuan bir ihtiyaça döndü.

 

Şöyle ki internet paketi biten bir telefon, yolda kalmış bir araba gibi görülüyor. Şarjı biten telefonla, interneti biten bir telefona aynı gözle bakıyoruz.

 

İnternetteki anlık aramalarımızn tümünü cep telefonlarımız üzerinden yapıyoruz. Herhangi bir ürün, hizmet ararken, fiyat araştırması yaparken, ilan verirken, maillerimizi kontrol ederken...  Yolda işe giderken instagram, facebook hesabını, maillerini kontrol etmeyen yoktur heralde.Hele ki yer bildirimi olarak, kafede, parkta, bahçede mantığı ile konum bildirme özelliği en sık kullandığımız şey.

 

Bir firmanın mobil uyumlu olmayan bir web sitesi demek, kullanıcının siteyi terketmesinin an meselesi demektir. İnsanlar için artık kolay hale getirilen hazır siteleri, siz kolay hale getirmezseniz, google daki bir alt komşunuza müşteri olarak gitmesi an meselesi. Üstelik Google'ın,  organik arama sonuçlarında mobil uyumlu web sitelerine daha fazla öncelikverdiğini hepimiz biliyoruz. Bile bile sitesini mobil uyumlu yapmayan firmalar, bunun zararını müşteri kaybederek, sektörde küçülmeye giderek, er geç ödüyor.

 

Siz de hazirwebsitem.net'in mobil uyumlu web sitelerinden biriyle, mobil uyumlu web sitenizi oluşturun. Rakiplerinizden bir adım önde olun.  Eğer mobil uyumlu web sitesi nedir, diye soruyorsanız, linkteki yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz