Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir ?

Yazar Destek 16/04/2017 11:37 0 Yorumlar Nedir ?,

Mobil uyumlu web sitesi ; telefon, tablet gibi taşınabilir, küçük ekran çözünürlüklü cihazlarla uyumlu web sitesi demektir.

 

Bir sitenin mobil uyumlu olup olması, arama motorlarında sıralamasını, müşteri ziyaretçi sayılarının, davranışlarının, hatta satışlarını dahi etkileyebilir. Mobil internetin yaygınlaşmasıyla artık web sitelerine gelen kullanıcıların %70'i mobil internet kullanıyor. Yani web siteniz mobil uyumlu değil ise, ziyaretçiler  sitenizi kolayca kullanamadığı terk ediyor, yada kullanmakta çok fazla zorlanıyor.

 

Mobil uyumlu olmayan bir hazır web sitesi zoom yapmakla, yani yakınlaştırmakla anca okunabilir. Ziyaretçi her tıklayacağı yeri görmek için yakınlaştırmak zorunda kalır ve bundan bir süre sonra sıkılır. Bunu kendimizden bilebilir. Kimse defalarca yakınlaştırarak, bir web sitesini gezmeyecektir.

 

Müşterilerinizin sitenizde daha kolay gezinmesi, aradığı ürünü-hizmeti daha kolay bulabilirmes için mobil uyumlu olması oldukça önemlidir. Site menüleri, kategorileri, telefonla bir tıklama arama  seçenekleri mobilde aktifleştirildiğinde, sitedeki etkileşimin arttığı dönüşüm analizlerinde belirlenmiştir.

 

Sitenin mobil uyumlu olması arama motorlarında da bir adım önde olma imkanı tanır. Şöyle ki 5 tane aynı kalitede olan bir web sitesini karşılaştırırsak, google kullanıcı dostu olarak gördüğü mobil uyumlu site en üst sıralarda çıkacaktır.

 

Siz de hazirwebsitem.net ' teki  web sitelerini incelyebilirsiniz. Tüm sitelerimiz mobil uyumlu, google dostudur.

 

Bir Yorum Yaz