Hosting Nedir ?

Yazar Destek 30/04/2017 11:57 0 Yorumlar Nedir ?,

Hosting; web site dosyalarının tutulduğu sunucu bilgisayarlardaki alanlardır. Yani yapılan web sitesi, 24 saat açık olan sunucu bilgisayarlar içinde barındırılır. Bu sunuculara hosting sunucusu, verilen hizmete de hosting hizmeti denir.

 

Hosting alan olarak hesaplanır. Örneğin  1 GB hosting dendiği zaman biz,  elimizde 1 GB 'lık bir flash bellek varmış gibi düşünebiliriz.  1 GB olan bir alana,  1 GB den fazla veri yükleyemezsiniz.

 

Hostingler, gerçek fiziksel sunucu bilgisayarlardan oluşur. Bu sunucular parça parça bölüştürülerek web site sahiplerine hosting olarak sunulur. 1 sunucuda yüzlerce site barındığı gibi, 1 siteye özel 1 sunucu da kiralanabilir, satın alınabilir.

 

Bir hosting hizmeti satın alırken  hostign alanı, aylık trafik, mail hesabı, veritabanı sayısı gibi sınırlamalar vardır.

 

Sonuç olarak bir hosting alırken, web sitenizin ne kadar kaynak tüketeceğini hesaplamanız gerekir. Profesyonelce kendi hazır web sitelerini web sitelerini barındıran hazirwebsitem.net 'den bu hizmeti ücretsiz olarak alabilirsiniz.

 

Hazirwebsitem.net müşterilerine daima sorunsuz hosting hizmeti ile birliklte,  farklı renk ve tasarımlarda hazır web sitesi sunar.

 

Hostingleri tamamlayan domainlerin, yani site isminin ne olduğunu tam anlamıyla öğrenmek için domain nedir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Bir Yorum Yaz